Odszkodowanie z NWW dla pasażera

kancelaria odszkodowawcza

Ubezpieczenie NWW - od następstw nieszczęśliwych wypadków jest ubezpieczeniem dobrowolnym, nieobowiązkowym, przypisywanym do samochodu. Jeżeli właściciel wypadku wykupił ubezpieczenie NWW, to poszkodowani pasażerowie wypadku również mogą uzyskać odszkodowanie z tej polisy. Odszkodowanie z NNW jest niezależnym świadczeniem, od tego które należy nam się z polisy OC sprawcy. Zatem można dochodzić dwóch roszczeń jednocześnie.

Dla kogo ubezpieczenie NWW?

Ubezpieczenie NWW można wykupić w dwóch opcjach: NWW kierowcy i NWW kierowcy i pasażera. Odszkodowanie to można otrzymać nawet w przypadku, gdy kierowca pojazdu jest sprawcą zdarzenia, podczas gdy z ubezpieczenia OC nie otrzymamy żadnej rekompensaty jeśli to my spowodowaliśmy wypadek. Dodatkową zaletą polisy NWW jest niska składka.

Kiedy możemy uzyskać odszkodowanie z NWW?

Odszkodowanie z NWW należy Ci się jeśli podczas wypadku poniosłeś uszczerbek na zdrowiu, czyli gdy ciało uległo uszkodzeniu w sposób trwały lub tymczasowy. Należy pamiętać, że nie otrzymamy odszkodowania np. z powodu omdlenia, ponieważ nie jest ono uszczerbkiem na zdrowiu.
Przy ubieganiu się o odszkodowanie z NWW istotne jest również, czy do wypadku doszło podczas jazdy czy postoju samochodu. Należy sprawdzić warunki OWU, ponieważ u niektórych ubezpieczycieli warunki NWW nie obejmują szkody, jeśli doszło do niej podczas postoju.

Jak zgłosić szkodę z NWW?

Przy zgłoszeniu szkody ważne jest przedstawianie dokumentów potwierdzających poszkodowanie w wypadku np. wypisu ze szpitala. Istotne jest również, aby pilnować terminu zgłoszenia szkody, jest on podany w ogólnych warunkach OWU.

Jeżeli jesteś poszkodowany w wypadku i poniosłeś uszczerbek na zdrowiu, to sprawdź czy należy Ci się odszkodowanie z NWW. Po przedstawieniu odpowiednich dokumentów ubezpieczycielowi powinieneś uzyskać świadczenie w ciągu 30 dni.